تاریخ هرودوت

تاریخ هرودوت

یونان باسـتان یکی ازکشورهاي شـگفت دنیاي کهن محسوب می شود. از دو هزارسال قبل از میلاد مسیح تمدنی درخشان درجزیره کرت واقع درجنوب شبه جزیره یونان درخشیدن آغازکرد که در تاریخبه تمدند ریائیکرت معروف است. این تمـدن نخسـتین نور امیـد و نخسـتین قـدمکـار وان ترقی بشـرشـمرده می شود.

چه این تمـدن پس از آنکه مـدتی درجزیره کرت بمنتهاي درخشـندگی رسـید، از این جزیره به سـرزمین یونان اصـلی منتقل شـد و در این ناحیه تمـدنی جدیـدمعروف به تمـدن قوم میسن)Mycene )ایجادکرد که بدون تردید از بسـیاري لحاظ پایه و اساس تمدن امروز بشـر را تشـکیل میدهد.

از اینزمان به بعد آهنگ ورود اقوام مهاجم به سـرزمین یونان قطع نشد و هر روز قوم جدیدي به این سرزمین قدم گذارد، ولی حرکت کاروان جاویدان تمـدن متوقف نگردیـد و همچنـان رو بتکامـل رفت تـا جـائیکه در قرن پنـج قبـل از میلاد که به قرن پریکلس معروف است و یونان باستان بمنتهاي شکوه و عظمت وجلال تاریخ خود رسید مانند گلی زیبا و درخشان شکفته شد و جمعی شاعر و نویسنده و فیلسوف و مورخ وحقوقدان به عالم بشریت هدیه کرد که اساس علوم و اطلاعات کنونی بشر را پایه گذاري کردند. بی جهت نیست که یکی از بزرگترین نویسـندگان معاصـر فرانسه تمدن یونان باستان را در عین درخشندگی وکمال به «جوانی ابدیت» یا «جوانی تمدن بشر» تشبیه کرده است. همـانطورکه جوانی انسان هرگز تجدیـد نمی شود این«جوانی ابـدیت» نیز هرگز تکرار نخواهـد شـد و تاریـخ بشـر هرگز روزگارجوانی خود را تجدید نخواهد کرد.

برای دانلود این کتاب در اینجا کلیک کنید

کتاب تاریخ هرودوت

کتاب تاریخ هرودوت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =