منظور از نماد ترازو در گنجیابی چیست؟ | علامت گنج موجود در نماد ترازو کدام ها هستند؟

تفسیر نماد ترازو در گنجیابی نشانه دفینه و یا اصناف است که معمولا هم دفینه با ارزشی می باشند نشانه ترازو بیشتر در اطراف شمالی صخره ها اعمال می شود تا اینکه جلبک گرفتن و پوشانده شدنش راحت باشد همچنین باید بدانید علامت و معنی ترازو از جمله نشانه های گنج است و برای یک گنج یاب معنای بزرگی دارد.

نماد ترازو در گنجیابی

نماد ترازو در گنجیابی به چند صورت مختلف می تواند نمایان شود که عبارتند از :

 • زبانه ترازو به هر طرف که مایل باشد، در آن جهت باید کاوش را انجام داد.
 • سنگی که نشانه ترازو در آن پیدا شده خیلی کم می باشد و در سنگ یافت شده دفینه وجود دارد.
 • اگر هر دو کفه آن برابر نیست؛ دفینه در طرف سنگین تر می باشد.
 • اگر هر دو طرف ترازو به نظر برابر بیاید، باید در زبانه ترازو دقت شود.
 • در بالای سنگ ممکن است منبع آبی وجود داشته باشد.
 • اگر در نزدیکی های نشانه ترازو آسیاب وجود نداشته باشد دفینه ای هم وجود نخواهد داشت.
 • نشان ترازو و جوغان بین آن در دیواره سنگ دلالت بر قبر یک مرد تاجر دارد که دارای هدایا و پول میباشد و باید دقت شود که کدام کفه ترازو سنگین تر (پایین تر) است باید به همان جهت رفت.
 • اگر هردو کفه مساوی باشند باید در جهت کفه کوچکتر از لحاظ اندازه و فاصله بین جوغان تا کفه ترازو اندازه گیری شود و بعد از تبدیل کردن به متر در جهت کفه محل  موردنظر بررسی شود که حتما دارای نماد دفینه بعدی خواهد بود.

تفسیر نشان ترازو در گنج یابی به چه صورت است؟

علامت و معنی ترازو که از جمله نشانه های گنج است برای یک گنج یاب معنای بزرگی دارد برای مثال؛ علامت ترازو یک علامت بسیار نادر است و دفن این علامت معمولا یک اقلام یا مبلغ بسیار ارزشمند است علامت ترازو یکی از علائم گنجینه، نماد تاجر ثروتمند در زندگی دنیوی است و هنگامی که عمر این تاجر به پایان میرسد تاجر با این علامت دفن میشود.

با مرگ این بازرگان ثروتمند ، مقدار معینی از ثروت وی با توجه به میزان ثروتش در قبر باقی ماند اگر شکارچی گنج در حین جستجوی گنج با چنین علامتی مواجه شود باید بداند که این نشانه ارزش وقت و تلاش او را دارد علاوه بر این او باید بداند که دفن بسیار دشوار است.

نکات قابل توجه در جستجوی علامت ترازو در دفینه یابی :

مهمترین نکته ای که خزانه دار هنگام روبرو شدن با ترازو باید به آن توجه کند بازوهای ترازو است زیرا یکی از بازوهای ترازو سنگین تر است کافی است به علامت نگاه کنید تا ببینید کدام بازوی ترازو سنگین تر است در این مورد، طرف سنگین نیز آن طرفی است که بیشترین گنج مدفون شده با تاجر را نشان میدهد به همین دلیل برای شکارچی گنج مفید خواهد بود که به این قسمت نیز نگاه کند.

 • اگر خزانه دار قصد دارد ابتدا در سمت سنگین پیش برود باید مسیری را پیدا کند که با حرکت به سمت تور او را به سمت گنج میبرد.
 • هنگام حرکت در این جهت او باید محیط اطراف خود را به طور کامل بررسی کند و در صورت لزوم همه جا را سانت به اینچ نگاه کند.
 • در اینجا یک نکته مهم وجود دارد که کار گنج یاب را آسان میکند این نکته این است که فاصله بین تابه ترازو و طناب یعنی اتصال باید به اندازه فاصله بین ترازو گرفته شود.

این بدان معناست که گنج یاب باید به اندازه مسافت بین آنها پیش برود باید علامت دیگری در مقصد نهایی خزانه دار وجود داشته باشد وقتی خزانه دار این علامت را پیدا میکند محل مدیر را نیز میداند زیرا علامت دقیقا نشان دهنده این مکان است هر از گاهی این علامت نشان میدهد که یک پل یا جایی در اطراف وجود دارد که خزانه دار باید این علامت را به طور کامل بررسی کند و بر این اساس تحقیق کند.

برای خرید انواع دستگاه فلزیاب به لینک زیر مراجعه نمائید.

نماد ترازو در گنجیابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =