سنگ شناسی - کتاب رایگان

سنگ شناسی

سنگ شناسی : دانشى که کانى‌ها را بررسى مى‌کند، کانى شناسى  یا سنگشناسی و آنکه وضع سنگها را بيان مى‌نمايد، سنگشناسی (Petrography) است، در حالى‌‌که ، ژئوشيمى ذره‌هاى بنيادى سازنده سنگها و مهاجرت طبيعى آنها را برسى مى‌کند. اين علم طبيعت زمين ، سرگذشت آن ، دگرگونى‌‌هايش ، پيدايش کوهها ، رودها و درياها ، آتشفشانها و گدازه‌ها و انباشتگى پياپى لجنها و ماسه‌هاى ته اقيانوس را به ما مى‌شناساند.

تعريف اجمالى 
دانشى که کانى‌ها را بررسى مى‌کند، کانى شناسى و آنکه وضع سنگها را بيان مى‌نمايد، سنگ شناسى‌ توصيفى (Petrography) است، در حالى‌‌که ، ژئوشيمى ذره‌هاى بنيادى سازنده سنگها و مهاجرت طبيعى آنها را برسى مى‌کند. اين علم طبيعت زمين ، سرگذشت آن ، دگرگونى‌‌هايش ، پيدايش کوهها ، رودها و درياها ، آتشفشانها و گدازه‌ها و انباشتگى پياپى لجنها و ماسه‌هاى ته اقيانوس را به ما مى‌شناساند.
ژئوشيمى و ارتباط آن با کانى شناسى

همچنين مى‌دانيم کانى شناسى دانشى است که کانى‌ها را بررسى مى‌کند. يک کانى ترکيبى از عناصر شيميايى است که بدون دخالت آدمى‌ به حالت طبيعى درست شده است. نوعى ساختمان است مرکب از مقادير متفاوت لاشه سنگهاى گوناگون که به موجب قوانين بسيار مشخص قرار يافته‌اند. به خوبى مى‌دانيم با همان مقدار مصالحى که در ساختمان بنايى بکار مى‌رود، مى‌توان بناهايى به شکلهاى گوناگون برافراشت، همين‌طور ، يک کانى به فرمهايى بسيار گوناگون مشاهده مى‌شود که همه آنها داراى يک ترکيب شيميايى هستند.

 

برگرفته از کانال عجایب باستان در گنج یابی و دفینه یابی

در این کتاب عکس تمامی انواع سنگ ها و کانی ها همراه با مشخصات و نام های آن بیان شده

برای دانلود رایگان این کتاب در اینجا کلیک کنید

سنگ شناسی - کتاب رایگان

سنگ شناسی – کتاب رایگان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هشت =