قبری که پنجره‌ای رو به آسمان دارد

قبری که پنجره‌ای رو به آسمان دارد

قبری که پنجره‌ای رو به آسمان دارد!

باورها و اقدامات عجیب در مورد زندگی پس از مرگ در میان گذشتگان فراوان بوده، و شاید فرعون‌های مصر را بتوان یکی از پیشروان در این زمینه دانست. در میان تمام این اقدامات، شاید یکی از عجیب‌ترین آنها مربوط به قبری در سال ۱۸۹۳ باشد که پنجره‌ی شیشه‌ای دارد!

قبرستان اورگرین در شهر ورمونت دارای یک قبر بتنی کوچک با ابعاد ۱۴ اینچ است که پنجره‌ای رو به آسمان دارد. این پنجره‌ی شیشه‌ای، مبهم و غیر شفاف است و به دلیل وجود قطره‌های آب چندان چیزی از پس آن مشخص نیست. اما در سال ۱۸۹۳، اوضاع طور دیگری بود و وقتی شما از این پنجره به داخل آن نگاه می‌کردید، می‌توانستید صورت تیموثی کلارک اسمیت را ببینید.

قبری که پنجره‌ای رو به آسمان دارد

دلیل این کار او نوعی ترس به نام تافوفوبیا بود؛‌ ترس از زنده‌به‌گور شدن. این ترس او روزبه‌روز بیشتر بر او چیره می‌شد و کاملاً غیرقابل درمان بود. البته این امر درگذشته چندان هم دور از ذهن نبوده و بارها اتفاق افتاده بود که فردی به کما برود ولی تصور کنند که مرده است و او را دفن کنند.

این ترس‌ها در بعضی‌ها شکل بسیار بدتری به خود گرفت و باعث اختراع چیزی به نام «تابوت امن» شد. این تابوت دارای اهرمی است که به فردی که داخل آن خوابیده کمک می‌کند تا با دنیای بیرون بتواند تعامل داشته باشد تا فرد درصورتی‌که نمرده باشد، بعد از گذاشته شدن در تابوت بتواند دوباره زنده شود و به بیرون بیاید.

قبری که پنجره‌ای رو به آسمان دارد

قبری که پنجره‌ای رو به آسمان دارد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =