نماد شتر در گنجیابی چه معنی و مفهومی دارد؟ | علائم گنج مربوط به نماد شتر چیست؟

در نتیجه تحقیقات انجام شده توسط شکارچیان حرفه ای ، نماد شتر در گنجیابی به صورت نقش برجسته حک شده است و همچنین برخی صخره ها وقتی از دور مشاهده می شوند دقیقا به شکل شتر حک شده اند گنج یاب های متخصص بارها اعلام کرده اند که نقش برجسته های شتر قطعا دارایی آنهاست برخی از صاحبان جواهرات قدیمی منابعی دارند که گنج را 40 تا 50 پله زیر منطقه ای که شترها کشیده بودند پنهان میکنند.

تفسیر نماد شتر در گنجیابی و دفینه یابی :

 • اگر شتر داخل غار باشد گنج داخل  همان غار است.
 • اگر چند شتر در پشت هم باشند و آخرین شتر نشسته باشد دفینه آن در پشت سر آخری میباشد و چنانچه اگر نشان شتر سرش پایین بود، دفینه همانجا جلوی شتر است.
 • کوهان شتر ممکن است علامت تل خاکی یا یک تپه بسیار کوچک سنگ چین باشد اگر یک کوهان داشته باشد یک برجستگی در روبروی آن است و اگر کوهان شتر ۲ تا باشد، دو تل و یا تپه کوچک وجود دارد که یکی درست است و دیگری برای گمراه کردن ساخته شده است.
 • نشان شتر در حال راه رفتن یعنی دفینه جلوتر است و شتر ایستاده یعنی گنج همانجا است.
 • اگر شتر بار داشته باشد حتما در آن نزدیکی یک گنج وجود دارد شتر نماد گنج و یا موارد خاص با ارزش است معمولا در ۵۰ یا ۶۵ قدم جلوتر یک علامت دوم هم دارد.
 • اگر شتر نشسته باشد گنج در زیر سنگ باتلاق یا داخل غار است.
 • تندیس شتر و یا شتر حفر شده هر دو به معنی وجود گنج و دفینه است فقط یک درصد نشانه های شتر آن هم فقط تندیس شتر در اندازه بزرگ علامت  وجود کاروانسرا است اکثرا علامت شتر به معنی وجود دفینه است.

لازم به ذکر است که شتر هم مانند اکثر نمادهای حیوانی ، نشانه آخر نیست و باید در جهت نگاه شتر ( و گاها بسیار کم در جهت دم ) به دنبال علامت دیگر مثل شیار یا چلیپا یا مار چمبره زده به دور خود باشیم.

علائم گنج مربوط به نشان شتر در دفینه یابی چیست؟

شتری که بر روی سنگ حفر شده نشانه وجود تندیس شتر در داخل مقبره یا اتاق (یا نشانه وجود نمادی حیوانی در داخل تونل یا اتاق که نشانه آخر است) است و پس از ورود به اتاق با شتری نشسته (یا همان نماد حیوانی که اکثرا مار افعی است) روبرو خواهید شد که زیر گردن یا دم آن درب ورود به اتاق یا سرداب کوچکی زیر تندیس شتر اصلی خواهد بود دفینه زیر شتر اصلی است ولی راه ورود به سرداب یا اتاق دفینه٬ چند متر جلوتر از تندیس شتر است نشانه بارز آن هم، سنگی است تراش خورده، که نیمی از آن داخل زمین قرار گرفته ولی قابل جابجایی است.

 1. اگر تندیس نماد شتر در گنجیابی نشسته وجود داشت که بدون سر هم بود و  فقط بدن و کوهان آن بود باز دفینه در زیر همان سنگ شتر وجود دارد.
 2. هنگامیکه سر شتر نشسته، به طرف پایین بود به طوری که گمان میشود در حال خوردن علف است یا قصد خوردن علف دارد زیر گردن شتر باید کاوش شود.
 3. و اگر نشان شتر به شکل ایستاده و در حال حرکت بود (یعنی پاهای جلو در یک خط نباشند یکی جلوتر از دیگری باشد پاهای عقب حتی در یک امتداد هم نباشند باز شتر در حال توقف محسوب میشود) اشاره به دور دارد و مکان هدف حدود ۱۰۰ گز است و باید در مسیر نگاه شتر حرکت کرد تا به تل خاکی و یا سنگی با نشانه برسید پس از یافتن درب و شکستن  پلمپ در سمت راستتان و بالا درون دیواره با سربار پلمپ شده روبرو خواهید شد.
 4. وقتی نماد شتر ساربان داشت و درحال حرکت هم بود فاصله ۱۰۰ گز را برای یافتن نشانه بعدی در نظر بگیرید شتر درحال حرکت معمولا دفینه ای با ورودی تل خاکی دارد با این حال خود را به جای دفینه گذار بگذارید تا بهترین نقطه را برای دفینه گذاشتن بیابید.
 5. اگر چند شتر پشت سر هم باشند (به شرط آن که آنجا مسیر کاروان و مسیر مالرو قدیمی نباشد) در اطراف آخرین شتر به شعاع دو متر بکاوید در غیر اینصورت به حالت شتر اول نظر کنید و آن را راهنما قرار دهید.
 6. و اگر شتر ایستاده بود و به روبرو نظر میکرد به فاصله کمتر از ۲۵ متر به دنبال دری باشید که اکثرا درون زمین خواهد رفت و در انتها به سمت خود تندیس شتر باید کاوش را ادامه دهید درون سرداب یا اتاق که رسیدید دیواره هایی که به سمت خود تندیس هستند را حتما با چکش پلاستیکی چک کنید حتما بر روی درب نشانه ای خواهید یافت.

برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه فلزیاب میتوانید
به سایت خرید دستگاه فلزیاب مراجعه نمائید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − یک =