تفسیر نماد نعل اسب در گنجیابی چیست؟ | این نشان دارای چه علائمی در دفینه یابی میباشد؟

نماد نعل اسب در گنجیابی نوعی علامت نادر است در منابع ذکر شده است که قرن ها پیش برای یافتن بازماندگان پس از فرار ساخته شده است نکته ای که در علامت نعل اسب باید مورد توجه قرار گیرد این است که میخ وجود دارد یا خیر؟ تعداد میخ های نعل اسب نشان دهنده میزان گنج پیدا شده در منطقه است.

نماد نعل اسب در گنجیابی

نظرات مختلف جستجوگران در مورد نماد نعل اسب در گنجیابی :

 • این علامت که ارمنی ها عمدتا برای پنهان کردن جواهرات خود از آن استفاده میکردند، نوع علامت چندان رایجی نیست.
 • تابلوهای نعل اسبی عمدتا نشانه هایی هستند که برای یافتن راه دفینه بعدا ساخته میشوند تا جواهرات ارامنه ای را که از آناتولی خارج شده اند در هنگام ترک این سرزمین ها توسط دزدان و راهزنان غصب نکنند.
 • از آنجایی که ارمنی هایی که آناتولی را ترک کردند دیگر از این جغرافیا دیدن نکردند، سنگ ها و گنجینه های قیمتی مربوطه در مناطقی که نشانه ها در این مناطق پیدا شد باقی ماند.
 • از آنجا که ارمنی ها بسیار باهوش بودند گنجینه های خود را بسیار دور از این علامت پنهان کردند به همین دلیل فردی که این تابلو را کشف کرده میتواند تابلوی نعل اسبی دیگر را در مسیر جاده پیدا کند و در مورد منطقه ای که گنج در آن قرار دارد نظر دهد.
 • این دو نشان نعل مانند مهر هستند و گنجی در قسمت های نزدیک علامت نعل پنهان نیست.
 • در تحقیقات انجام شده توسط باستان شناسان متخصص بیان شده است که شکل نعل اسب برای بسیاری از کیمیاگران نماد طلا است زیرا حرفی به نام امگا در الفبای یونانی را تداعی میکند به همین دلیل باید به دنبال ناخن در کفش بود.
 • اگر روی نعل میخ نباشد علامت پر نیست ولی اگر نعل با 6 یا 12 میخ میخ زده شود وجود دفن را تضمین میکند.
 • علامت نعل اسب را نباید با شکل هلالی اشتباه گرفت.
 • علامت نعل اسب واقعی دقیقا به شکل نعل اسب در یک منطقه پنهان ساخته میشود.
 • در صورت وجود علامت نعل اسب باید غاری را در مساحت 2 کیلومتر جستجو کرد.
 • همین طور اگر نوک یکی از نعل ها بریده شود منطقه ای را که این غار در آن قرار دارد را نشان میدهد.
 • و اگر در این محوطه 2 کیلوگرمی ورودی غار وجود داشته باشد گنج در این غار پنهان شده و قسمت پنهان آن با گچ هوراسان پوشانده شده است.

نشان نعل اسب با جای میخ خالی در گنج یابی چه تفسیری دارد؟

یعنی شش گام به سمت میخ متفاوت و عمق کار نهایت در سه تا چهار متری وجود دارد نعل نشان از مالی سبک ولی با ارزش است صدرصد طلا موجود است گمانه بعد مسیر شیاری است که روی نماد قرار گرفته شیار کوتاه یعنی دالانی درروبروی شیار وجود دارد چه طبیعی چه دستی البته نه در عمق بلکه روی زمین که با چیدمان چند سنگ بزرگ ایجاد شده در انتهای دالان در کف مورد بررسی قرار بگیرد.

انواع نماد نعل اسب در گنج یابی :

 1. نعل اسبی و تیر : در مواردی که به این سرنخ به عنوان نشانه های گنج و معانی آنها برخورد کردید باید منتظر باشید و در آنجا به دنبال سنگ بگردید شما میتوانید کار دستگاه گنج یاب خود را در آنجا ادامه دهید.
 2. صلیب و نعل اسب : به عنوان نشانگر گنج به این معنی است که در نزدیکی آن غاری وجود دار وارد غار که میشوید جاده دو قسمت است همانطور که همیشه میگوییم در چنین مکان هایی باید مسیر درست را انتخاب کنید و به چیزی که در جدایی توجه شما را جلب میکند دست نزنید وقتی از سمت راست ادامه میدهید به منطقه ای میرسید که به سختی میتوانید از آنجا عبور کنید و اگر بتوانید از آنجا عبور کنید گنج یابی را کامل کرده اید.
 3. علامت نعل اسبی بزرگ : وقتی این علامت را میبینید قطعا یک نعل اسب کوچک (کوره) در کنار آن وجود دارد همچنین باید به طور متوسط ​​در یک منطقه 5-10 متری این علامت را جستجو کنید اگر علامت انگشت کره را پیدا کردید میتوانید به زیر آن نگاه کنید معمولاً میتوانید به این علامت در حدود 1 متر زیر زمین برسید.

اهمیت میخ برای گنج در علامت گذاری نعل اسب :

روی نعل دو نوع میخ وجود دارد که یکی میخ صلیب و دیگری میخ کولی است در حالی که میخ کولی نشان دهنده پول است میخ صلیبی شکل به قبر اشاره میکند میخ کولی روی نعل اسب ورودی غار کوچکی را نشان میدهد در حین باز کردن این ورودیهای غار باید مراقب بود که در معرض گازهای سمی قرار نگیرید میخ کولی نشانی از درختان کهنسال منطقه است تعداد میخ ها گویای قبرهای منطقه است اغلب درختان قدیمی در منطقه ای که این میخ در آن قرار دارد باید نگاه کرد با این حال هنگام بازکردن قبور در اینجا باید بسیار مراقب بود چون قبور اینجا قسم قسم خورده و طلسم است.

نماد نعل اسب در گنجیابی

ارتباط علامت نعل اسبی با سایر نشانه ها :

 • علامت نعل اسبی و صلیب : اگر روی صخره ای در میان درختان علامت نعل وجود داشته باشد و روی این تابلوهای نعل اسبی میخ باشد، اگر دور آن صلیب باشد این سکه طلاست نماد صلیب در اینجا نشان میدهد که غاری نزدیک به منطقه وجود دارد به همین ترتیب در دو قسمت غار گنجینه وجود دارد این غار بیشتر به دو شاخه تقسیم میشود اما در اینجا مستقیم وارد غارها نمیشود بلکه به صورت وارونه ابتدا یک شانه و سپس شانه دیگر وارد میشود و کم کم پیشرفت میکند در اینجا پس از گذر از سرداب، چشم اندازی در داخل محوطه انباشته شده 10 متر جلوتر دیده میشود.
 • علامت نعل اسب و پیکان : اگر علامت فلش در کنار یا روی نعل وجود داشته باشد، سنگی به سمت گوشه ای که با فلش نشان داده شده است وجود دارد این نقطه هدف در نظر گرفته میشود پس نشانه است گنج مورد جستجو در محوطه روی هم قرار دارد که در 100 متری سمت راست، چپ یا جلو و پشت این سنگ قرار دارد به همین ترتیب اگر علامت نعل اسب دیگری در این منطقه وجود داشته باشد این سیستم کار نمیکند.
مطالعات نشانه گذاری نعل اسبی در گنج :

نماد نعل اسب در گنجیابی ساختار نسبتا پیچیده ای دارد در صورت یافتن این نشانه با تحقیق و جست و جوی طولانی تنها رد گنج را میتوان یافت به همین دلیل هر کس این علامت را پیدا کند باید مسیرهای طولانی جستجو و جاده را به طور کامل بررسی کند این فرآیند با وجود تجهیزات متخصص و خرید دستگاه گنجیاب با سهولت بیشتری انجام میشود به همین دلیل در صورت میخ زدن علامت نعل اسبی و انجام حفاری با اخذ مجوزهای قانونی پس از تحلیل منطقه میتوان به منافع حقوقی جدی دست یافت.

در واقع نماد نعل اسب در گنجیابی یکی از واضح ترین نشانه های گنج است بیشتر علامت راهزن است برخی راهزنان نعل اسبی تکی میسازند برخی نعل اسب های بزرگ و کوچک به شکل نعل اسب و نعل اسب درست میکنند تپه یا منطقه ای که نعل ها در آن قرار دارند معمولا آخرین نقطه است شما لازم نیست به مناطق دیگر بروید هر چه در این تپه یا در منطقه است خوب جستجو کنید.

 • اگر در علامت نعل اسبی میخ باشد معمولا 6 میخ است گاهی اوقات 4 میخ مواظب ناخن ها باشید یکی از دیگری عمیق تر است هر ناخنی که عمیقا پردازش شده باشد جهت آن است.
 • اگر یک کفش کوچک در کنار کفش بزرگ وجود دارد گنجینه همان جایی است که کفش کوچک است دور کفش کوچک تمرکز کنید.
 • علامت نعل اسب و امگا بسیار شبیه به هم هستند هر دو علامت گنج خالص هستند اما علامت امگا گنج بیشتری نسبت به نعل اسب دارد.
 • وقتی کنار نعل سنگی سوراخ باشد منادی گنج زیاد است از چاله نگاه کنید دقیقا همان جایی که میبینید کنده شده است قبل از رسیدن به گنج باید نعل دیگری در سنگ باشد.
 • اگر کفش دوم را پیدا کردید در مسیر درستی هستید ادامه دهید آن شش سرداب است.
 • و اگر نعل اسب عمود بر صخره ساخته شده باشد باید اینجا چاهی باشد به چاه نزدیک شوید اینجا دنبال علامت بت باشید و اگر بت را پیدا کردید به پول نزدیک شده اید.
 • وقتی وارد غار میشویم در وسط آن سنگی برپا شده و پشت این سنگ سوراخی وجود دارد گنجینه زیر کفش 100 اوکا است.
 • هنگامی که جلوی کوهی که کفش روی آن است دشتی صاف است به سمت دماغه این کوه بروید به دشت پایین نروید بلکه به زیباترین قسمت کوه بروید و در این مناطق بگردید.
 • این نعل اسب یک علامت گنج است با دقت نگاه کنید یک اثر دودکش کوچک در وسط وجود دارد همچنین یک کانال نازک به این اثر دودکش متصل است این کانال جهت است.

نماد نعل اسب در گنجیابی

نعل اسب بزرگ و پای کره کوچک :

عکس پای کره باید روی سنگی در 10 متری علامت نعل اسبی بزرگ باشد پس از پیدا کردن پای کره به زیر سنگی که علامت در آن قرار دارد نگاه کنید در حدود 80 سانتی متر به گنج این علامت خواهید رسید همه سکه طلا هستند همچنین چند سکه طلا که به آنها مژده میگوییم بر روی صخره ای که نعل اسب بزرگ در آن قرار دارد قرار داده شده است محل آن در وسط علامت نعل اسب بزرگ است در حال حاضر یک تسکین کوچک در آنجا وجود دارد و اگر نعل اسب روی یک صخره افقی باشد باید یک نعل اسب کوچک جستجو شود نزدیک نعل اسب کوچک جستجو کنید و از اینجا گنجینه های خوبی دریافت خواهید کرد.

برای خرید بهترین دستگاه فلزیاب به آدرس سایت زیر مراجعه نمائید.

نماد نعل اسب در گنجیابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =