آثار معماری داریوش هخامنشی در روسیه

کشف کتیبه و آثار معماری داریوش هخامنشی در روسیه

کشف کتیبه و آثار معماری داریوش هخامنشی در روسیه

کاوش های باستان شناسان روسی منجر به کشف بقایای معماری و یک لوح سنگی با کتیبه ای به خط میخی پارسی باستان از زمان داریوش بزرگ هخامنشی شده است. مطالعات جهت ترجمه، مرمت و تفسیر کتیبه فوق در حال اجرا است.

تیمی از باستان شناسان روسی در کاوش های جدید خود در منطقه باستانی فاناگوریا در بخش تمریوک واقع در جنوب کراسنودار موفق به کشف بقایای ارزشمندی از دوران امپراطوری هخامنشی شدند. به گزارش سخنگوی بنیادVolnoye Delo در این کاوش، بقایای یک لوح ساخته شده از  سنگ مرمر و کتیبه ای از داریوش بزرگ ( داریوش یکم ، سومین پادشاه سلسله هخامنشی) به دست آمده است.

نوشته آثار معماری داریوش هخامنشی در روسیه

متن کتیبه فوق حاکی از این موضوع است که شخصی در این منطقه به فرمان و به نام داریوش بزرگ این کتیبه و آثار را به وجود آورده است.

در همین رابطه، اولگ دریپاسکا از اعضای بنیاد پژوهشی فوق اعلام کرد: این کشف دارای اهمیتی جهانی بوده و بسیار با ارزش محسوب می شود. متن کتیبه فوق حاکی از این موضوع است که شخصی در این منطقه به فرمان و به نام داریوش بزرگ این کتیبه و آثار را به وجود آورده است. متن کتیبه نقر شده روی بدنه این لوح به خط میخی پارسی باستان بوده و به نیمه نخست قرن پنجم پیش از میلاد تعلق دارد.

در این منطقه همچنین بقایای استحکامات نظامی و دیواره ها دژی باستانی به دست آمد که نشان دهنده ارزش و اهمیت این محوطه باستانی است. در این متن یک واژه میخی مشاهده می شود که پیش از این کشف نشده و کارشناسان احتمال می دهند این عبارت به  نام منطقه و شهر بزرگ میلتوس Miletus در ایونیه در آسیای صغیراشاره می  کند.

پژوهشگران اعتقاد دارند داریوش پس از پیروزی بر نیروهای یونانی در آسیای صغیر، فرمان نوشتن این کتیبه را صادر کرده است. در حال حاضر این کتیبه به طور دقیق و علمی در حال بررسی و مطالعه بوده و عملیات مرمت و و نگهداری از آن در مرکز پژوهش های فرهنگی Phanagoria در حال اجرا است.

 آثار معماری داریوش هخامنشی در روسیه

آثار معماری داریوش هخامنشی در روسیه

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =