تفسیر نماد خرس لنگ در گنجیابی | تحلیل و بررسی خصوصیات نشان خرس توسط راهنمای کاوشگران

خرس لنگ در گنجیابی تفسیرهای مختلفی دارد و در بسیاری از تمدن ها مورد استفاده قرار گرفته همچنین در اورارتو، روم، بیزانس و بسیاری از جامعه های محلی به عنوان نماد قدرت شناخته میشده است علامت خرس گاهی به عنوان مجسمه ای عظیم، گاهی به عنوان کنده کاری و گاهی به عنوان نقش برجسته ظاهر میشود.

نماد خرس لنگ در گنجیابی

علائم گنج نماد خرس لنگ در گنجیابی به چه صورتی میباشد :

 • اگر نماد خرس صخره و مانند مجسمه باشد در اینصورت مار روی صخره ها نیست اولین کاری که باید انجام دهید این است که حکاکی های روی و اطراف آن را پیدا کرده و علامت مقبره های جعلی را در نزدیکی آن بردارید.
 • جایی که نماد خرس نگاه میکند باید یا بصورت نشسته و یا در موقعیت حمله یا مانند یک نگهبان عظیم باشد.
 • در صورتی که یک کوه کوچک صخره ای در سطح شیب دار در جهت رو به عقب یا پشت وجود داشته باشد ورودی غار در اینجا جستجو میشود.
 • اگر نماد خرس بصورت نشسته هست در اینصورت اینجا دقیقا زیر خاک حکاکی قابل مشاهده بوده و پلمپ آن باز میشود.
 • اگر خرس در نهر خشکی قرار دارد به عنوان مثال در صخره های سرو در سمت شرق و غرب، صخره ای با قطر نور با پنجه چاپ میشود که این درب ورودی غار میباشد.
 • وقتی علامت خرس ایستاده و بزرگ هست در اینصورت در این مکان ها دو تپه جست و جو میشود.
 • هنگامیکه خرس سرژن روی صخره ها قرار دارد و پرهای پشت کرک دار هستند بررسی میشود که آیا یک کرک یا دو یا سه گره در گردن وجود دارد که در اینصورت غار پس از برجستگی ها ایجاد میشود.
 • نماد خرس دراز کشیده و شکمش پف کرده باشد این نماد یک گاو صندوق هست.
 • نشان خرس بر روی سنگ قبر قرار داشته باشد که مثل یک سنگ میخ است و بر روی آن یک خرس نقش برجسته وجود دارد در اینصورت یک سنگ طبیعی با صورت تراشیده خواهد بود.

معنی و مفهوم علامت خرس در دفینه یابی :

نماد خرس در گنجیابی یک علامت گنج میباشد و معنای آن نکته ای که باید بدانید این است که این علامت یک نشانه کمیاب میباشد برخی معتقدند که این نماد نشانه یک راهزن هم میتواند باشد همه مکانهای دارای نماد خرس لنگ در ترکیه ابتدا ثبت و سپس به طور کامل تخریب شدند علامت خرس لنگ نشان میدهد که گنج مورد نظر در داخل یک غار پنهان شده هست شکارچی گنج که نماد پای خرس لنگ را میبیند باید در اطراف این علامت پا به دنبال غار یا سردابی باشد.

اگر علامتی که توسط جستجوگر گنج پیدا شده تمام اعضای خرس را داشته باشد سنگ با نماد به معنی ورودی خواهد بود با این حال اگر اندامی از دست رفته وجود داشته باشد ابتدا باید این اندام از دست رفته پیدا شود مشخص است که گنج در غاری وجود دارد که حداکثر 50 متر با نماد فاصله دارد با کشف غار گنج هم نیز پیدا میشود.

اگر تصویر علامت خرس کامل است لازم است روی صخره ای که تصویر در آن قرار دارد کاوش کنید که این عمل هم با دستگاه طلایاب و گنجیاب امکان پذیر خواهد بود علاوه بر این نکته مهم این است که خرس با کدام جهت روبرو است اگر کاوشگر غار را پیدا کرد باید بین سنگ های برجسته دیوار غار نگاه کند زیرا گنج در آنجا پنهان شده است.

نماد خرس لنگ در گنجیابی

نکات مهمی که باید هنگام یافتن نشان خرس لنگ به آن توجه کرد عبارتند از :

 1. ابتدا پای لنگ خرس را بیابید و در نزدیکی پا به دنبال علامت انبار غار بگردید اگر تمام اندام خود را داشته باشد سنگ با خرس ورودی میباشد ولی در صورت وجود اندام از دست رفته باید اندام از دست رفته را جستجو کرد.
 2. اگر خرس پر باشد، باید روی سنگی که نقش برجسته این نماد در روی آن قرار دارد کاوش کنید مسیری که خرس رو به رو است نیز مهم میباشد.
 3. پنجه خرس با مفاهیم نگهبان جنگل یا ناظر جنگل همراه بوده این علامت همچنین نماد شجاعت، خرد، قدرت و باروری است.
 4. علامتی بسیار ارزشمند و مورد توجه میباشد که باید روی صخره ای رو به روی شما طراحی شود و اندازه یک خرس معمولی باشد همچنین گفته میشود که این نماد دو گنج دارد مورد اول در زیر صخره با پای راست گم شده قرار دارد و دومی در زیر پله با علامت پیکان میباشد.
 5. در صورت وجود دست، پا، پنجه یا انگشت، مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید فاصله بین انگشتان بلند یا کوتاه است این اطلاعات به شما کمک میکند که به کدام سمت بروید به خصوص اگر انگشت شکاف وجود داشته باشد حتما آنها را در نظر بگیرید. به فاصله بین پنجه و میخ دقت کنید.

برای خرید انواع دستگاه فلزیاب به آدرس لینک زیر مراجعه نمائید.

نماد خرس در گنجیابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =