در کدام مکانها باید به جستجوی گنج باشیم؟

شاید برای شما هم جای سوال باشد که کجا در جستجوی گنج باشیم؟ در زمانهای قدیم که بانکها و سایر سیستم های نگهداری از وجوه و فلزات گران قیمت هنوز وجود نداشت بهترین راه برای مردم جهت نگهداری آنها در جای امن دفن کردن و مخفی کردن گنج در جایی مطمئن بود این نقاط می توانست در نقاط مختلف اراضی و بادی خانه ها، کلیساها و سایر ساختارهای طبیعی موجود در طبیعت باشند غیر از اینها، هر فرد دفن کننده گنجینه جاهای منحصر به فرد خود را داشت کاری که ما در اینجا قصد انجامش را داریم عبارت است از تامل و تفکر در مورد منطقی که بر اساس جای موارد دفن شده با دستگاه فلزیاب قابل بررسی باشد.

در کدام مکانها باید به جستجوی گنج باشیم؟

ابتدا باید بگوییم که :

  • فرد دفن کننده، قبل از مخفی کردن گنج به مدت و اندازه کافی تامل و تفکر کرده، بهترین و امن ترین نقطه برای دفن را در نزدیکترین جای ممکن به خود جستجو میکند لکن معقول بودن این مکان از نظر خود وی مهم میباشد این مکان ممکن است برای دیگران به آن اندازه معقول و منطقی نباشد.
  • اصولا خلوت و یا پر رفت و آمد بودن این مکان ها در شرایط آن زمان مهم نبوده است آنچه مهم است جالب توجه بودن آن نقطه میباشد.

چگونه گنج پیدا کنیم؟ 

گنجینه های پنهان و کشف نشده زیادی در سرتاسر دنیا وجود دارد همین امر در مورد سرزمینی که در آن زندگی میکنیم نیز صادق است در حالی که این گنجینه ها گاهی به طور طبیعی وجود دارند گاهی اوقات توسط تمدن ها و مردم گذشته فراموش میشوند نحوه یافتن گنج ها یکی از موضوعاتی است که کنجکاو است افراد زیادی در دنیا هستند که گنج یابی را به یک سرگرمی تبدیل کرده اند علاوه بر کسانی که این سرگرمی را دارند تولیداتی مانند مستندهای گنجینه میتواند توجه مردم را به خود جلب کند.

نشانگرهای گنج چیست؟

قبل از بررسی چگونگی یافتن گنج، دانستن قوانین رسمی برای افراد مفید است به عبارت دیگر اطلاع از مقررات و محدودیت های رسمی هر منطقه گنج یابی و اطلاع افراد مجاز قبل از گنج یابی حائز اهمیت است بحث در مورد چگونگی یافتن گنج بسیار گسترده است زیرا روش یافتن گنج با توجه به متغیرهای مختلف مانند جغرافیا، ساختار خاک، خواص و دید تغییر میکند.

جستجوی گنج معمولا در مکان هایی انجام میشود که سکونت گاه ها و تمدن های باستانی زندگی میکردند آنها مکان هایی مانند مقبره های تومولوس، مقبره های صخره ای، مکانهای شهر باستانی، غارهای بسته، مناطق جنگ زده، مناطقی که تجار در آن زندگی میکردند مکان هایی که حاکم زندگی میکرد تابوت ها و عبادتگاه ها هستند در این مکانها جویندگان معمولا طوری رفتار میکنند که گویی آنها هستند که گنج را پنهان میکنند برخی از تجهیزات با توجه به ساختار خاک و ویژگی های منطقه مورد نظر استفاده میشود این تجهیزات در گذشته ابزارهایی مانند بیل و کلنگ بودند اما با پیشرفت تکنولوژی از ابزارهایی استفاده میشود که سیگنال‌ های طلا و نقره میدهند.

پرکاربردترین و شناخته شده ترین علائم جستجوی گنج عبارتند از :

جویندگان گنج از روش ها و تکنیک های زیادی استفاده میکنند آنها این روش ها و تکنیک ها را با توجه به نشانه هایی که پیدا میکنند به کار می برند بسته به ماهیت گنج مورد نظر، علائم ممکن است تغییر کنند.

  • موقعیت نسبت به خورشید : جویندگان گنج مراقب مکانهایی هستند که خورشید بر آنها میتابد تصور میشود که خورشید سرنخ مهمی برای گنج باشد.
  • ساختار خاک : به خصوص خاک های سست که به راحتی حفاری میشوند نشانه های مهمی برای یافتن گنج هستند گمان میرود که نوعی خاک سوخته در میان مردم برای گنج مناسب تر باشد.
  • فیگورها : شکل های موجود در هر مکان، سنگ یا مکان های ساختمان مانند سرنخ های مهمی برای گنج هستند با تفسیر این ارقام میتوان گنج را جستجو کرد.
  • نقشه ها : در برخی موارد اسنادی مانند نقشه ها نقطه عطف مهمی هستند در واقع این نشانه های ملموس مهم ترین سرنخ ها هستند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 19 =